Bugün - 23 Şubat 2018 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.besniyenibakis.com Logo
-
Adıyaman 15°°C
Yazar Detayları

Hamit ASLAN

Hamit ASLAN - PKK’nın İslam ile Savaşı

PKK’nın İslam ile Savaşı
Yazı Tarihi: 17 Eylül 2015 Perşembe

PKK terör örgütü yanlıları 7 Haziran seçimlerinde Kızıltepe’nin Örencik Köyü imamını sandıkta Ak Partiye 1 oy çıkması nedeniyle sürgün ettiler. PKK, HDP haricinde çıkan 1 oyun faturasını bugün cami imamına kestiği gibi daha önceki yıllarda da cami imamlarını her zaman tehdit olarak görmüştür. Yaklaşık bir ay önce Şırnak’ın Şemdinli ilçesinde açılan ateş sonucu yaralanan İmam Bedrettin Fırat gibi önceki yıllarda da PKK’nın saldırılarına uğraya imamları hepimiz hatırlarız. Yine 2010 yılında PKK tarafından Hakkari’de şehit edilen İmam Aziz Tan’ı dün gibi hatırlıyoruz. 2012 yılında Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesine bağlı Yaygınyurt Köyü imamı Mehmet Uzun, PKK tarafından şehit edilen bir diğer cami imamıdır.

Kayıtlar incelendiğinde, sadece 1992-1996 yılları arasında 46 imamın PKK tarafında şehit edildiğini görüyoruz. Buna karşılık 30 yılı aşkın bir süredir terör eylemlerini gerçekleştiren PKK'nın bu güne kadar bir tane dahi Papaz, Haham öldürmediği gibi gayrimüslimlere yönelik hiçbir eylemi yoktur.  Tabi burada yapılan hesaplaşma sadece imamlar ile ilgili değildir. Asıl hedef; Muhafazakar bir Kürt toplumunun oluşmasına engel olmaktır. Çünkü PKK çok iyi biliyor ki inançlı, dindar Allah korkusu olan bir toplumdan terör örgütüne katılım olmaz. Muhafazakar bir insan, ülkesinin Müslüman olan askerine kurşun sıkamaz. Bu nedenledir ki terör örgütünün öncelikli hedefi, inançlı insanlardır. Biz bunu 6, 7 Ekim olaylarında aralarında Yasin Börü’nün de bulunduğu muhafazakar 50 vatandaşımızın canice öldürülmesinde de gördük. Biz bunu geçen günlerde islami bir STK’nın başkanı olan Aytaç Baran’ın öldürülmesi olayında da gördük. Yine aynı şekilde Muhafazakar, inançlı insanların bölgeden göçe zorlandıklarını duyduk.

PKK terör örgütü, onun siyasi uzantısı olan HDP ve terör örgütü sempatizanlarının 2014 yılında Kobani, Şengal ve Rojova gibi bölgelerden gelen insanlara yardım kampanyaları yaparken, insani olmaktan uzak reflekslere sahip olduklarına şahit olduk. Çünkü 4 yıldır devam eden Suriye iç Savaşında ülkemize onbinlercesi Kürt olmak üzere 2 milyona yakın insan gelmiş, fakat HDP zihniyetinden zerre kadar destek gelmemiştir. Bunun da en büyük nedeni Rojova ve Şengal bölgesinin Yezidi ve Süryani olmasıdır.

Marksist, Leninist bir düşünceye sahip olan PKK, HDP çizgisinin geçmişten beri İslamiyet’e karşı oldukları görülmekte, buna karşın Hristiyanlığa ve Zerdüştlüğe de her zaman bir özlem duydukları bilinmektedir. Bunları madde madde ele aldığımız zaman asıl niyeti daha görmüş olacağız.

1.      Daha önce Papa Jean Paul'a mektup yazarak "Aziz Peder Hıristiyanlığa çok yakınım” diyen Öcalan'ın, Ermeni bir Papaz'la çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı. 
Öcalan 2004'te yaptığı bir açıklamada PKK'yı Hıristiyanlıkla özdeşleştirerek "PKK başlangıçta 12 kişiydi" dedi.

2.      16-19 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece'de Marin Princess Otel'de dış ülkelerin destekleriyle yapılan toplantılarda Türkiye'de kilise sayısının artırılması kararlaştırıldı.
Bu kapsamda Mersin ilinde kurulacak Kilise için ise 2003'te Hıristiyan olan BDP'li Halil İbrahim Binici'nin seçildiği ve bu sayede Kürt kiliseleri projesinin ilk adımlarının atıldığı söylendi.

3.      14 Temmuz 2010'da Mersin Siyaset Akademisi açılış törenine katılan BDP'li Ayla Akat Ata, "Mersin başta olmak üzere ülke genelinde Kürt kiliseleri kurma" talebine "Gönül ister ki bütün Kürtler Müslümanlığı bırakıp Hıristiyan olsun" dediği iddia edildi.

2014 yılında Almanya'da PKK'nın 36.kuruluş yıldönümünde Süryani Papaz Samuel Gümüş "Abdullah Öcalan önderliğinde kurulan PKK'nın Ortadoğu 'da halkların umudu" olduğunu ifade etmiştir.

4.      PKK militanlarının İslamiyete göre haram olan fakat Hristiyanlıkta serbest olan domuz etiyle beslendiğini gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. 

5.      ABD yayın organı New York Times'ta çıkan bir haberde PKK'lılar sempatik gösterildi ve bir PKK militanının kaldığı odada Hz .Meryem ve Öcalan'ın posterlerini yan yana astığı fotoğrafı yayınlandı.

6.      Yine aynı şekilde bu günlerde internet ortamında yayınlanan bir görüntüde yaralanan PKK militanının istavroz (Haç İşareti) yaptığını gördük.

7.      2011 Mayıs ayında basında yer alan haberlerde PKK'lı militanların dağda namazla dalga geçtikleri görüntüleri yayınlandı. 

8.      PKK'ya yakın olan Ülkede Özgür Gündem Gazetesi'nde yayınlanan bir ankette 300 PKK'lıya "En beğendiğiniz dini önder kim?" sorusunun sorulduğu ve 1. sırada %34'le Mecusiliğin kurucusu Zerdüşt'ün seçildiği belirtilmiştir.
Zerdüşt'ten sonra ikinci sırada Hz İsa, sonra Mani seçilmiştir. Bu da PKK içerisinde yaygın olan dini anlayışı göstermektedir.

9.      PKK'lı terörist Ergin Yerkaya 28 Mayıs 2011 örgütten kaçarak Polise teslim oldu. 
Yerlikaya itiraflarında “dağda kıble neresi diye sordum. Bana ne kıblesi, ne namazı artık senin kıblen Kürdistan dediler. Örgütte Müslümanlığı yaşatmıyorlardı ben de kaçtım. Örgüt ateizmi öğretiyor" dedi.

10.  PKK'nın şehir yapılanması KCK'nın yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan Papa XVI. Benedik'e yazdığı mektupta insanlığın kurtuluşunu İslamiyet'te değil, Hıristiyanlıkta olduğunu söyledi. 
Mektupta "Dostlarımızı yanımızda görmek istiyoruz" diyen Karayılan "Bir Havari gibi Önderimizin Peşindeyiz" ifadelerini kullandı.

11.  Öcalan "Özgür Yaşamla Diyaloglar" başlıklı Ekim 2002'de yayınlanan kitabında; 
“Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalım yaşadım, Tanrı ile savaş verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum”(Haşa) dedi.

12.  Öcalan daha önce "Oligarşik Cumhuriyet Gerçeği" isimli kitabında "İslam dini ve milliyetçilik Araplar, Farslar ve Türkleri milliyet ve ulus olarak güçlendirip devletleştirirken, Kürtlerin asimilasyonunda ve ezilmelerinde temel rol oynamıştır." demiştir.

13.  Din Sorununa Devrimci Yaklaşım isimli kitabında yine Hz Muhammed(sav)'e dil uzatarak "Müslümanlığı ticari çıkarları için geliştirdi" dedi.

14.  Yine avukat görüşmelerinde Allah'ın 99 isminin, Adem ile Havva, Fil Ordusu ve Ebabil Kuşları ile ilgili anlatılanların hurafe olduğunu, ibadetlerin yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Halkımıza gidin, bunların o sahte hiçbir şeyi içeriği olmayan sadece bilmem yere çökme şu/bu [namazı küçümsüyor]. Bunlar İslam filan değil. Namaz sonradan uydurulan bir ibadet.

 
İletişim E-Posta: - Telefon: Okunma Sayısı: 1320
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

İşte Abdulhamid Burada !...
Ya Başkansın, ya da Hiç
Hamit Aslan - Seçimi Yenileme Mevzusu Üzerine
Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Milletvekili Genel Seçimleri
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu İle Anayasa Mahkemesi
Milletvekili Seçilme Yaşının 18’e İndirilmesi
Milletvekili Sayısının 600’e Çıkarılması
Vatana İhanet Edenler de Oy Kullanacak mı?
Halkevlerine Dikkat !
Fetö İle Mücadele Ulusalcılarla Olmaz!
Siyasi Partilerin Fetöcüleri Kim?
Gülen Mehdi Mi Deccal Mi ?
Kılıçdaroğlu Provokasyon Amaçlı mı Şehit Cenazelerine Katılıyor!
Günlerden Mavi Marmara
Ergenekon Var ve Hala Ayakta
İbne Siyaseti
Gülen'in Herkül Aşkı
Diplomatlar Mursinin Davasını da İzler mi?
Terör İttifakına Karşı Milli Seferberlik
17 Şubat ve 13 Mart Saldırılarında TANAP Detayı
Cumhuriyetin Başörtülü Bacıları
28 Şubat Zulümleri
Terör ile Topyekün Mücadele Şart
Tarihte Bir Kara Leke, Boraltan Hadisesi
CHP nin Suriye İle İmtihanı
Özyönetim Bahane
İki Yüzlü Siyasetçilerin Farkındayız
Edî Bese !
PKK Kürt Halkından Ne İstiyor?
Filistin Meselesine Dair
CHP Döneminde Camiler
Asıl Hedef; İslam
Tahir Elçi Cinayetinin Ardından, Rusya PYD İlişkisi
İçimizdeki Siyonistler
Kendi Ülkesine Fransız
Seçmen "Yeniden Büyük Türkiye" Dedi
Dün Abdulhamit Han, Bugün Recep Tayyip Erdoğan
Her Parti Siyasi Değildir
Terör Eylemi veya Terör Söylemi
Dinime Küfreden Bari Müslüman Olsa!
Birisi Dikdatör mü Dedi ?
Neyin Davası
PKK’nın İslam ile Savaşı
Savaş Değil Ulan! Terörle Mücadele
Seçimde Farklı Güvenlik Tedbirleri Alınabilir
Tamam mı? Yola Devam mı?
Erken Seçim Kapıda
Kürt Sorunu Yoktur, PKK Sorunu Vardır!
17-25 Aralık Operasyonları Devam Ediyor
Terör Örgütleri İle Mücadele, Demokratik Adımlar İle Desteklenmelidir
Terörü Lanetliyoruz
İstikrar Sürsün, Türkiye Büyüsün
HDP Stockholm Sendromu Yaşıyor
Eşgalini Biliyoruz
At İzi, İt İzine Karışmış
Namlunun Ucundadır Seçmenin İradesi
İçimizdeki Brütüsler
Mavi Marmara - Sonun Başlangıcı-1
Yeni Türkiye Yolunda Yeni Uygulamalar
Körler, Sağırlar; Birbirini Ağırlar
Nuşirevan’ın Adaleti
Zulm İle Âbad Olanın, Âhiri Berbâd Olur!
Paniğe ve Öfkeye Gerek Yok Hukukî Süreç İşliyor
Osmanlıca Büyük Bir Hazinedir
Ak Saray
Diyalog Safsatalarının Asıl Amacı
Mescid-i Aksa Ümmetin Ortak Davasıdır!
Davul Zurna Eşliğinde Peşmerge Geçişi
Çözüm Süreci Sonrası Bölgenin Durumu
Bu Ne Yaman Çelişki!
Kobani Olayları ve Türkiye'nin Tutumu
Rakı Sofralarından Darbe Sofralarına
Sindirim Sistemi
Diğer Yazarlar

Kur'an'da Aşk Var mı?
Yükseköğretim Kurumları Sorunu (YKS)
İşte Abdulhamid Burada !...
Oğuzhan Tan - Böldürmek İstemiyorsak Bölünmeyelim!
İnsanlık Yükü
Öğretmenler ve Maarif Davamız
Marjinal Ulusalcı Lümpenler
Besni Yenibakış Gazetesi
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel314 Kişi (% 56 )
  
İdare Eder26 Kişi (% 5 )
  
Biraz Kötü218 Kişi (% 39 )

Toplam 558 Kişi

Hava Durumu ( Adıyaman )
Bugün
4°°C - 15°°C
Cumartesi
5°°C - 15°°C
Pazar
6°°C - 12°°C
Pazartesi
7°°C - 12°°C
Namaz Vakitleri ( Adıyaman )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:3807:0012:4715:5118:2219:38

23 Şubat 2018 Cuma
Röportajlar
Mercimekte 3 Bin Ton Rekolte Bekliyoruz
Türkiye'deki mercimeğin yüzde 25'inin üretildiği Adıyaman'da çiftçiler, yağışlar sayesinde bereketli bir sezon geçiriyor. H...
»
»
»
Tarihte Bugün
632 - Peygamberimiz (s.a.v.)'in Veda Hutbesi'ni iradı.
1918 - Ardahan'ın kurtuluşu.
2006 - Fırtına
Kim Kimdir
Günün Sözü
İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Modül 1

Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,08ms