Kızılkaya’dan Besni’deki Köy ve Belde Okullarına Ziyaret
Haber
08 Haziran 2017 - Perşembe 18:37 Bu haber 2538 kez okundu
 
Kızılkaya’dan Besni’deki Köy ve Belde Okullarına Ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve beraberindeki heyet İlçemize bağlı 11, Gölbaşı ilçesine bağlı 2 belde ve köye ziyarette bulundu.
Eğitim Haberi
Kızılkaya’dan Besni’deki Köy ve Belde Okullarına Ziyaret

Yapılan ziyaretlere İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ile  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Neşet Yazar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ramazan Sertpolat ve Bayram Canlı katıldı.

Oyratlı köyünde başlayan ziyaret sırasıyla, Çakırhüyük, Kesmetepe, Çomak, Berete, Aşağı Söğütlü,Köseceli, Sarıyaprak, Çorak, Atmalı köylerini, Şambayat ve Suvarlı Beldesini, Gölbaşı ilçesine bağlı olarak da Belören ve Balkar beldelerini ziyaret ile devam etti.

Kızılkaya ziyaret esnasında Suvarlı Beldesinde ve Atmalı köylerinde bulunan şehit ailelerini de ziyaret ederek şehit yakınları ile sohbet etti.

Ziyaretlerde Kızılkaya ile görüş alış verişinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar “İl Milli Eğitim Müdürümüz ile beraber ilçemizde bulunan köylerimizi gezmeye çalışıyoruz. Bugün bir kısmını gezdik. Buradan şunun müjdesini de vermek istiyorum. İlçe Kaymakamımız Ahmet Gencer’in girişimleri ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’nın katkıları ile bugün yatırım programına alınan ve alınması planlanan okullarımızı gezdik. Bundan sonra da inşallah artarak devam edecektir” dedi.

 Yapımı ve onarımı devam eden inşaat alanlarını gezen İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise; “Hükümetimizin programı gereği inşallah 2019 yılına girerken ikili eğitime son verilmiş ve normal eğitim gören okulları göreceğiz. Bizler de bu amaçla ilçemizde öncelikli olarak ikili eğitim gören okullarımızı akabinde bina ihtiyacı olan okullarımızı dolaşarak yerinde tespitte bulunarak ivedilikle bu sorunların çözümü konusunda somut adımlar atacağız. Bu sene yatırım programına aldığımız ve seneye de alacağımız okullarımız ile Besni ilçemizi eğitim konusunda daha ferah bir seviyeye ulaştıracağız” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: Besni Yenibakış Gazetesi
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı