301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 16:26 Bu haber 967 kez okundu
 
“Besni’ye yeni bir vizyon ve kimlik kazandıracağız”
MHP 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde, Besni Belediye Başkan Adayını Kenan Polat olarak belirledi. Polat seçildiği takdirde makam aracını satacağını ve Makam aracına harcanan giderleri engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, akülü araç, park alanları inşa etmek için kullanacağını belirtti.
Siyaset Haberi


Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz yaptığı yazılı açıklama ile 15'i il olmak üzere MHP’nin 402 belediye başkan adayını duyurdu. MHP'nin Besni Belediye Başkan Adayı ise Kenan Polat oldu.

Kenan Polat MHP Besni Belediye Başkan Adaylığı hakkında gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Şehrimizi geri istiyoruz!

Seçilen Belediye Başkanlarının Şehr’ül Emin olmak yerine kendilerini Besni’nin patronu olarak gördüğünü ifade ederek, “Besnili kardeşlerim kimi Belediye Başkanı seçerlerse seçsinler, Besni’nin anahtarını ona teslim etmiş olacaklar. Maalesef şu ana kadar ki seçilen başkanlar şehrin anahtarının teslim edileceği Şehr’ül Emin olmak yerine kendilerini Besni’nin patronu olarak görmüşlerdir. Biz bu yaklaşımı kabul etmiyoruz ve Besni’de patronluk havası içinde olan hiç kimseyi Belediye Başkanı olarak görmek istemiyoruz. Besni Besnililerindir.  Şehrimizi geri istiyoruz. Sadece bize oy verenleri değil bütün Besni’yi temsil ettiğimizin bilincinde olacağız ve hizmetlerimizi buna göre yürüteceğiz.” Dedi.

MHP Besni Belediye Başkan Adayı Kenan Polat açıklamalarının devamında ise;

Üretici bir yapıya sahip olacağız.

 Besni’de mevcut olanakları koruyarak Besni’yi daha ileriye taşımayı amaç edineceğiz. İmkânsızlık bahanelerine sığınmayacağız.

Çıkar odaklarını uzaklaştıracağız

Maalesef şimdiye kadar gelen yönetimler kendi varlığını sürdürmeyi, kendisini garantiye almayı tercih ederek, Besni’nin Halkını, Besni’nin Hakkını ve Besni’nin Geleceğini yok saymıştır. Doğmamış çocuğun hakkının var olduğunu bileceğiz ve bu makamı rant olarak kullanan ve kullandıranlardan temizleyeceğiz. Danışman adı altında başka yerlerde çalışanlara maaş verilmeyecek, özetle halktan alınan vergiler yine halkın en önemli temel ihtiyaçlarına harcanacaktır.

Hiçbir zaman bu iş beni ilgilendirmez demeyeceğiz.

Bir Belediye Başkanı olarak Besni’yi ve Besni halkını ilgilendiren her şeye bizim işimizdir diyeceğiz. Hiçbir Belediye Başkanı bu iş beni ilgilendirmiyor diyemez. Besni’yi ilgilendiren bütün faaliyetlerin içinde bir Besnili olarak var olacağız.

Yüklendiğimiz Misyonun Farkındayız.

Belediye Başkanı seçilmenin sorumluluğunu taşıyabileceğimize inanıyoruz ve bir kişinin bile vebalini almadan görev süremizi tamamlamaya özen göstereceğiz. Çünkü bizler kul hakkının ne olduğunu idrak etmiş bireyleriz.

Siyasete siyasetçiye göre değil, Besni için çalışana göre bir yapılanma içinde olacağız. Besni için çalışan, Besni için bir taşın üstüne bir taş koyan kim olursa olsun hangi siyasi görüşte olursa olsun onu kucaklayacağız yeter ki Besni için çalışsın üretsin diyeceğiz. Çünkü bu güne kadar hep partili anlayışların hâkimiyeti ile birçok çalışma ya Besni’ye ulaşmamış ya da yarım bırakılmıştır.

Besni adına almış olduğum yetkiyle, Besni’nin kaynaklarını siyasi rantiyecilerin elinden alıp yine Besnili kardeşlerimin emrine sunacağım. Bizim için Besnili hemşerilerimizin ihtiyaçları ve düşünceleri her şeyden daha kutsal ve önemli olacaktır. Çünkü bizi burada göreve getiren sizlersiniz.  Herhangi bir vekilin ve ya müdürün keyfiyetine ya da ikna edilmesine bağlı olan işimiz olmayacaktır. Halk Besni Halkıdır Hak da Besni’nin Hakkıdır. Kimsenin hatırına feda edilecek bir Hak yoktur ve olmayacaktır. Böyle bir zihniyette olanlara da Besni halkı bu seçimde gereken cevabı verecektir. İnanıyorum ki Besni Halkı doğru seçimi yapacaktır. Hak yerini bulacak ve Kenan Polat ile bu devran sona erecektir.

Kaynak israfını önleyeceğiz.

Birilerine rant oluşturmak için yapılan bir yıl sonra keyfi olarak yenilenen geçici işlerin oluşturduğu mali yükü, kaynak ve zaman israfını önleyeceğiz. Belediyenin kaynakları ve imkânları kimsenin babasını malı değildir. Soruyorum size onlar kendi evlerini her 6 ayda bir yenileyip tadilata sokuyorlar mı? HAYIR, Çünkü buna ne can ne de para dayanır. Peki, size soruyorum milletin yolunu, kaldırımını her dönem bir kazıp bir kapatanlar hem zaman hem de para israfıyla ne yapmaya çalışıyorlar, Soruyorum size bunun sonu nereye varacak. İşte ben diyorum ki bu düzene bir son verelim. Besni’yi gerçek sahipleri, Besnililer yönetsin.

Kapımızı Besni Halkına Her Zaman Açık Tutacağız. Halkın içinde olacağız. Halkla kaynaşacağız. Kapımız asla kapalı olmayacak.

Yeniliklere Açık Olacağız Gelişen ve değişen teknolojiye ayak uyduracağız, Doğruluktan taviz vermeyeceğiz. Belediye başkanı dediğin çalışkan ve cesur olmalıdır. Biz yanlışların üstüne cesurca, korkmadan gideceğiz.

Belediye Başkanı bir kentin bel kemiğidir.

Belediye başkanı adaylığımız süresince söylediklerimizi seçildikten sonra asla unutmayacağız. Belediye başkanlığı koltuğuna oturduğunda vaatlerini unutup bahane üretenleri layıkıyla hizmet etmeyenleri de Besni’den gönderme zamanı gelmiştir.

İyi bir kentleşme, iyi bir yönetimden geçer.

Ortak akılla plan, proje ve iş üreteceğiz. Şehrin imarıyla birlikte Besnili hemşerilerimizin gönüllerini de imar edeceğiz. Besni’ye umut olacağını iddia ederek yönetime gelenler Hatır Gönül için oy isteyenler, Mağdur edebiyatı yapanlar, sadece Besni’ye kaybettirdiler. Besni’nin mağdur edebiyatı yapan siyasetçileri teselli edecek zamanı kalmamıştır.

Besni’nin gerçek sorunları dışında Besni’yi doğru yönetemeyenlerin ürettiği bir sürü sorun ortaya çıkmıştır. Bugüne kadar eski başkanların seçim öncesinde çözeceklerini vaat edip seçimden sonra unuttukları ya da bahaneler üretip çözemedikleri sorunlar üst üste gelince Maalesef Besni’nin bir sürü birikmiş sorunu oluşmuştur. Aslında sorunlu olan Besni değildir. Sorunlu olan Besni’nin sorunlarını çözeceğini vaat edip Besni’ye yeni sorunlar üreten seçilmiş yanlış başkanlardır. Besni bunu görecek ve artık seçimini doğru yapacaktır.

Eleştiriye Açık Olacağız

Eleştirilmekten korkmayacağız. Eleştirinin bizi geliştirdiğini bileceğiz ve her eleştiriyi dikkate alıp uygulamalarımızda gerekli şekilde düzenlemeler yapacağız. Eleştirinin bir çalışmayı geliştirebilecek en büyük fırsat olduğunun farkındayız.

Sosyal bir belediyecilik benimseyeceğiz. 

Yardıma muhtaç vatandaşların sosyo-ekonomik durumlarını takip edeceğiz. Gerekli kaynakların kamu imkânlarının onlara ulaşmasında yardımcı olacağız. Engellilerin hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmeti onlara sunacağız. Bu konuda hiçbir engel tanımayacağız, Mazeret üretilmesine izin vermeyeceğiz. Devletin kaynak vermediğinden, parasızlıktan yakınmayacağız. Bütün yurtiçi ve yurt dışı kalkınma ve hibe fonlarını takip edeceğiz, proje geliştirerek ilgili kuruluşlardan gerekli desteği alacağız.

Şeffaf Olacağız.

Ayrımcılık ve kayırmacılık gibi ucuz politikadan uzak, haklıyı haksızı tam ve doğru olarak ayırt edeceğiz.

Uzlaşmacı Olacağız.

Gurur ve kibirden uzak olacağız.  Mahalle muhtarlarıyla ve halkla kavgalı olmayacağız. Sizin evinizde Besnili olarak düşündüklerinizi sahada uygulayan bir başkan olacağımı göreceksiniz. Besni’ye yeni bir vizyon ve kimlik kazandıracağız.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz karşısında tasarruf tedbirleri uygularken hemşehrilerimizin sırtına yeni ekonomik yükler yüklemeyeceğiz. Ekonomik tedbirler alırken önce kendimizden başlayacağız.

Makam Aracımız Olmayacak.

Halkın ekmeğinden aşından artırılan gelirleri makama saltanata harcamayacağız. Yönetime geldiğim gün ilk işim tarafıma tahsis edilmiş olan makam aracını satmak olacaktır. Makam aracına harcanan giderleri engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye, akülü araç almak, park alanları inşa etmek için kullanacağız. Sizinle birlikte halk otobüsüne binen, sizi anlayan ve dinleyen israf etmeyen bir başkanınız olacak.

Gençler için kaynak ve istihdam üreteceğiz.

Genç kardeşlerimizin eğitimi için destek eğitimi sağlayan kurs merkezleri inşa edeceğiz. Besni üniversiteye en fazla öğrenci gönderen ve eğitim seviyesi en yüksek ilçe olmaya devam edecektir. Üniversiteyi kazanan genç kardeşlerime burs imkânı sağlayacağız. Besnimizi eğitim alanında cazibe merkezi haline getireceğiz. Belediye başkanlığını idare eden, yerine hizmet eden anlayışı ile değiştireceğiz.

Kaynak: Editör: Besni Yenibakış Gazetesi
 
Etiketler: , “Besni’ye, yeni, bir, vizyon, ve, kimlik, kazandıracağız”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Adıyaman
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 29.05.2020
Bugün
17° - 25°
Cumartesi
15° - 26°
Pazar
15° - 28°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Adıyaman

Güncelleme: 29.05.2020
İmsak
03:17
Sabah
05:01
Öğle
12:29
İkindi
16:21
Akşam
19:48
Yatsı
21:24
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı