301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 19:23 Bu haber 2076 kez okundu
 
Ali Erdemoğlu Fen Lisesi'nin Temeli Törenle Atıldı
Merinos Ali Erdemoğlu Fen Lisesi’nin temel atma töreninde Besni yine tarihi günlerinden birini yaşadı. İbrahim Erdemoğlu Besni halkına çağrıda bulunarak, yapılan hizmetlerin sahiplenilmesini istedi. Erdemoğlu, “Sizler sahiplenin ki bizim şevkimiz daha artsın. Bizim isteğimiz ve arzumuz daha artsın, bunların yapıldığını gördüğümüz noktada inanın Besnimize çok daha güzel şeyler yapacağız, inşallah ne eksiğimiz varsa onu yapacağız” dedi.
Eğitim Haberi


Besni halkı temel atma

törenine büyük ilgi gösterdi

 

Besni geçtiğimiz Cuma günü tarihi günlerinden birine daha şahit oldu. Hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu tarafından yapımı üstlenilen ve kendi adını taşıyan 16 derslikli Fen Lisesinin temeli atıldı. Havanın rüzgarlı olmasına rağmen Besni halkı temel atma törenine büyük ilgi gösterdi.

Törene anneleri Servi Erdemoğlu başta olmak üzere aileden; Ali Erdemoğlu, İbrahim Erdemoğlu, Mahmut Erdemoğlu, Mustafa Erman ve çok sayıda aile üyesiyle ile birlikte, Holding Yönetim kurulu üyesi ve SASA Genel Müdürü Mehmet ŞEKER, Adıyaman Valisi Nurullah Kalkancı, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Adıyaman İl Garnizon Komutanı Komutanı Albay Davut Kulalar, Gaziantep Eski Milletvekili Ahmet Yılmazkaya, Şehit Kamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Belde Belediye Başkanları, Siyasi Parti Başkanları, STK Başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Besni dışından özellikle Gaziantep’ten de çok sayıda hemşerimiz tören için Besni’ye geldi.

 

Besni’nin ne eksiği

varsa yapacağız

 

Sunuculuğunu Gazetemiz yazarı ve Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi müdürü Mehmet Demirel’in yaptığı temel atma töreninde konuşan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu başkanı İbrahim Erdemoğlu, Besnililere bu hizmetlere sahip çıkma çağrısında bulundu. Besnililerin hizmetlere sahip çıkması durumunda, şevk ve isteklerinin artacağını ve Besni’nin ne eksiği varsa yapacaklarını söyledi.

Konuşması törene katılan binlerce vatandaş tarafında sık sık alkışlarla kesilen Erdemoğlu, yine bir müjde vererek Cumhurbaşkanı Erdoğan ileyapacakları görüşmede ilk olarak Besni Mehmet Erdemoğlu Üniversitesini gündeme getireceklerini ve kendisinden Üniversitenin kurulması için destek isteyeceklerini söyledi. Erdemoğlu, bu gerçekleşirse 2., 3. Fakülteyi de yapmaya hazır olduklarını söyledi.

 

Besni bilimsel olarak bölgenin

en önemli ilçelerinden birisi olacak

 

Törende ilk konuşmayı yapan İbrahim Erdemoğlu Fen Lisesinin tamamlanmasıyla Besni’nin bilimsel olarak da bölgenin en önemli ilçelerinden birisi olacağını söyledi. Erdemoğlu, “Biz bugün burada Besni ilçemizin 3 yıldan beri yapılması düşünülen projeyi devletimizin bütçesinin el vermemesi ya da başka şeylerin daha önemde olması neticesiyle geçen yıl Sayın Kaymakamımız bize böyle bir şeyi yapmamızı rica etti. Bizde başımız gözümüz üstüne dedik ve bugün inşallah Besnimize hayırlara vesile olacak Besni Fen Lisesini yapacağız ve Besni bilimsel olarak da bölgenin em önemli ilçelerinden birisi haline gelecek.”

 

Validen ricada bulundu:

Fakültenin eksikleri tamamlansın

 

 

Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Mühendislik Fakültesine bu yıl öğrenci alınması ve diğer eksiklerinin tamamlanması için Vali Kalkancı’dan ricada bulunan Erdemoğlu, “Burada biraz serzenişte bulunmak istiyorum. Biz biliyorsunuz Besni ilçemizde Mimarlık ve Mühendislik Fakültesini geçen yıl tamamlayacaktık. Ancak öğretim üyesi ve diğer hazırlıklar yapılamadığından dolayı bu yıla kaldı. Bu yılda inşallah bunu hızlı bir şekilde eksiklikleri tamamlanarak sayın valimden de burada özellikle rica ediyorum. Besni’ye Mimarlık ve Mühendislik Fakültesine ögrenci alınmasını ve eğitime ve öğretime başlanmasını özellikle rica ediyorum. Çünkü biz buraya bina yapmıyoruz. İnanın şuanda ki yapmayı düşündüğümüz Fen Lisesinin rakamsal değeri 8 milyon liradır. Eski parayla 8 trilyondur. Mimarlık Fakültesine bugünkü rakamlarla harcadığımız paralar bugün itibariyle 22 milyon Liradır. Eski parayla 22 trilyondur. Biz bu paraları inanın bina yapmak için yapmıyoruz biz burada hem ilçemizde,hem bölgemizde gençlerimiz yetişsin ülkemizin geleceği olan gençlerimiz iyi eğitim görsün bölgemiz ve şehrimiz kalkınsın diye yapıyoruz.”

 

Besnili hemşerilerden ricam tüm

Yapılanları sahiplenmenizi istiyorum 

 

Besnililere de çağrıda bulunan Erdemoğlu, başarıya ulaşmak için yapılan hizmetlere sahip çıkmaları çağrısında bulundu. Erdemoğlu, “Bunun için sizlerden ricam tüm Besnili hemşerilerden ricam tüm yapılanları sahiplenmenizi istiyorum ve kesinlikle ve kesinlikle başarıya ulaşmak için ne gerekiyorsa onu yapmanızı sizlerden rica ediyorum. Sizler bunu yapınızki bizim şevkimiz daha artsın bizim isteğimiz ve arzumuz daha artsın bunların yapıldığını gördüğümüz noktasın da inanın Besnimize çok daha güzel şeyler yapacağız. İnşallah ne eksiğimiz varsa onu yapacağız buna inanın.”

 

Cumhurbaşkanımızla ilk konuşacağım şey

Mehmet Erdemoğlu Üniversitesi olacaktır

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talepleri olduğunu söyleyen Erdemoğlu, bu görüşmede yatırımlarından önce Besni Mehmet Erdemoğlu Üniversitesinin kurulmasını görüşeceğini söyledi.

“Bildiğiniz üzere geçen hafta bizim SASA firmamızda Türkiye için çok önemli bir yatırım Programımız vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızdan teşvik belgesini bizzat aldım. Burada sizlerin bilmesini istiyorum bu rakam 29 Milyar Liradır ve bu yatırımda biz inşallah Türkiye’nin cari açığına direk olarak 4 milyar dolar dolaylı olarak da 4 milyar dolar katkısı olacağını tahmin ediyoruz. Türkiye’nin 8 milyar dolar cari açığını önleyeceğiz inşallah önümüzdeki süreçte. Arkadaşlarımız uğraşıyorlar sayınCumhurbaşkanımızdan bir randevu talebimiz var, bu yatırımlarımızı bire bir görüşmek için. Ancak şunu bilmenizi istiyorum bunu samimiyetimle söylüyorum Cumhurbaşkanımızla ilk görüştüğümüzde yatırımları konuşmayacağım ilk konuşacağım şey Besni ilçemize Mehmet Erdemoğlu Üniversitesi olacaktır. Bunu bilmenizi istiyorum.”

 

Üniversite kurulursa2. Fakülteyide

3. Fakülteyide biz yapacağız

 

Üniversitenin kurulması durumunda yapımı devam eden fakültenin yanına 2. Ve 3. Fakülteyi de kendilerinin yapacaklarını belirtip Besnililere tekrar herkesin gücü yettiği kadar bu yatırlara sahip çıkma çağrısında bulunan Erdemoğlu konuşmasını şöyle tamamladı.

“İnşallah olurunu aldığımız noktasında Besni ilçemize 2. Fakülteyide 3. Fakülteyide Allah kısmet ederse yapacağız inşallah. Sizlerden ricam bunu sahiplenmeniz bunu benimsemeniz önemsemeniz bu Besni için yapılıyor, bölge için yapılıyor, ülkemizin geleceği gençlerimizin iyi eğitilmesi için yapılıyor. Onun için lütfen ve lütfen rica ediyorum herkes ama herkes gücünün yettiği oranda sahiplensin ve bu projelerin arkasında dursun tekrar temel atma törenimize hoş geldiniz diyorum. Erdemoğlu ailesi olarak hepinize çok çok teşekkür ediyorum,sağolun varolun.”

 

 

Gencer: Çocuklarımızı geleceği için

hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyorlar

 

Törende konuşan Besni Kaymakamı Ahmet Gencer ise Erdemoğlu ailesinin çocuklarımızın geleceği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını söyledi. Aileye teşekkür eden Kaymakam Gencer şöyle konuştu. “Bugün çok anlamlı bir program vesilesi ile beraberiz. Yaptıkları yatırımlar, sağladıkları istihdam kadar kazandıklarıyla da insanlarımıza faydalı olabilmek ve hizmet etmek adına okullar, yurtlar, camiler, taziye evleri, sağlık tesisleri, fakülte binası ve burada sayamayacağımız hayır faaliyetleri ile ülkemizde adından söz ettiren herkesin sevgisini ve takdirini kazanmış olan Erdemoğlu ailesi tarafından bugün ilçemiz de Merinos Ali Erdemoğlu Fen Lisesi binasının temelini atıyoruz. Geleceğin Türkiye’sini oluşturacak çocuklarımızın daha donanımlı olmaları, daha iyi şartlarda eğitim almaları sağlamak için devletimizin yanın da bu kutsal sorumluluğa ortak olan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan değerli iş adamlarımız Erdemoğlu yönetim kurulu başkanı sayın İbrahim Erdemoğlu ve sayın Ali Erdemoğlu’na huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

 

Besni’nin her köşesinde iş

adamlarımız eserlerini görüyoruz

 

Kaymakam Gencer şöyle devam etti. “Sayın valim değerli misafirler Besni denildiğinde tarihi, kültürü, sıcakkanlı ve misafirperver insanlarının yanında hayırsever iş adamları akla gelir. Besni ilçemizin her köşesinde iş adamlarımız tarafından yapılan çok sayıda eser görmek mümkün. Bu Besnili iş adamlarımızın eğitime, ilçelerine, doğduğu topraklarına ve hemşerilerine verdiği değerin en önemli göstergesidir. Bugün bu esere bir yenisi daha eklenerek ilçemizin önemli bir eksikliği giderilmiş olacaktır. 16 derslikli olacak okul projesin de konferans salonu, spor salonu, laboravatuarlar, spor alanları ve yakında ihalesini yapacağımız 100 kişilik kız öğrenci yurduyla güzel bir eğitim kompleks olmasını planlamaktayız. Bu çalışmayı sayın valimiz Nurullah kalkancı bey de çok yakından takip ettiler. Desteklerinden dolayı sayın valimize, yurt binasının çıkmasında emeği olan meclis başkan vekilimiz sayın Ahmet aydın beyeErdemoğlu ailesinin şahsında sayın Ali Erdemoğlu ve sayın İbrahim Erdemoğlu’na emeği geçen tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyor bu vesileyle Mehmet Erdemoğlu amcamızı rahmetle anıyor yapılacak okulun ilçemize hayırlı olmasını diliyor saygılar sunuyorum.”

 

Hayırlara vesile olması konusunda

kendileri ile yarıştıklarını gördüm

 

Adıyaman Valisi Nurullah Kalkancı ise şunları söyledi. “Eğitim bir ülkenin kalkınmasında, ilerlemesinde, gelişmesinde en önemli faktördür. Her neye el atarsanız atın, her neyi tutarsanız tutun, her neyi düşünürseniz düşünün eğitilmiş insanla mesafe elde edebilirsiniz ve gelişmenizi kalkınmanızı insan faktörüyle ilerletebilirsiniz. Bu mealde biraz sonra temelini atacağımız Merinos Ali Erdemoğlu Besni Fen Lisesinin bu ilip irfan yuvasının Besnililere muhtemelen ileriki yıllarda faaliyete geçecek olan yurtla birlikte çevre ilçe ve illerimizden gelecek öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Adıyaman valisi olarak atandığımda elbette pek çok hayırseverlerimizin olduğunu ama bazılarının ciddi mana da ün aldıklarını ön plana çıktığını ve hayırlara vesile olması konusunda kendileri ile yarıştıklarını gördüm. Ali bey ile tanıştık her zaman iyi niyetli,  her zaman müthiş bir heyecanla hem kendi iş âlemindekendi iş dünyasında ama memleketine yani Besni’ye faydası olmak üzere, hayrı dokunmak üzere nasıl kendisini hakikaten kelimelerle ifade edemeyeceğim şekilde hassetiğini bizzat şahidiyim.

 

Vali Kalkancı’dan Kaymakama övgü

 

“Rahmetli babaları Mehmet Erdemoğlu hem vasiyeti ile,  hem hakikaten yetiştirmiş olduğu evlatlarla mekanı cennet olsun, kabri nur için de olsun rahmetle yad ediyorum. Allah herkese böyle hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin. Servi Erdemoğlu Hanım Efendi de aramızda kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Böyle hayırlı evlatlar yetiştirilmesinde mutlaka en büyük rolü oynamıştır kendisini hürmetle selamlıyorum. Ben özellikle kaymakamımıza teşekkür etmek istiyorum çalışmış olduğu ilçesinde bir şeyler kazandırabilmek üzere ciddi bir gayret sarfediyor ve başarılı da oluyor isabetli tercihlerle ilçeye, gelişmesine, kalkınmasına, eğitimine, istihdamına, ekonomisine, kültürüne ne lazımsa oraya el uzatmak istiyor. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum başarılarının da devamını diliyorum.”

 

Besnililer böyle hayırseverler

evlatlarının kıymetini bilsinler

 

Besni hakikaten kadim bir şehir işte az önce deanlatıldı. 5 bin yıllık geçmişiyle ta Sümerleri anlattıklarını biliyoruzki özellikle bizim medeniyetimizde de önemli bir rol oynamıştır. Gerek islam devletlerinde gerek Selçuklu ve Osmanlı Devletlerinede gerekse Cumhuriyet döneminde Besni herzaman gözbebeği ilçelerimizden birisidir. Kendi dönem arkadaşlarımdan biliyorum. Kaymakamlıkta Besni kaymakamı olmak için birbirleri ile yarışırlardı. Torpil aralardı Besni’ye atanmak için demekki bir bildikleri varmış, biz geç uyanmışız bize nasip olmadı. Ama değerli Kaymakamlarımıza bu şekilde nasip oluyor. Besnili hemşerilerimizden de şunu özellikle istirham ediyorum. İlçelerinin kıymetini bilsinler ilçelerine böyle hayırsever evlatlar yetiştirenlerin insanların kıymetlerini bilsinler her zaman el üstünde baş üstünde tutsunlar. Ben inşallah bu okulda ailesine, memleketine, vatanına, milletine, devletine hayırlı olacak hayırlı işlere vesile olacak Fen lisesi öğrencisine yakışır bilim adamlarının, doktorların, mühendislerin, kaymakamların, valilerin yetişmesini temenni ediyorum.

Bu hayra vesile oldukları için ve babalarının açtığı yolda babalarının hayır işlerinin amel defterinin kapanmamasına vesile olan İbrahim ve Ali Erdemoğlu beylere tekrar teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun sizlere inşallah az önce İbrahim bey bir sitemde bulundu. Mimarlık Mühendislik Fakültesi ile ilgili ama sonra müjdeyi de verdi. Erdemoğlu vakıf Üniversitesinde göreceğiz, o fakülte de onun bünyesinde olur çok daha fazla öğrenci gelir çok daha fazla fakültede hizmet getirecektir.Eğitim faaliyetini sürdürecektir. Tekrar hayırlı uğurlu olması dileği ile hepinizi en kalbin duygularla muhabbetle selamlıyor saygılar sunuyorum.”

Kaynak: Editör: Besni Yenibakış Gazetesi
 
Etiketler: Ali, Erdemoğlu, Fen, Lisesi'nin, Temeli, Törenle, Atıldı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Adıyaman
Sıcak
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
25° - 40°
Cuma
27° - 40°
Cumartesi
26° - 39°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Adıyaman

Güncelleme: 01.08.2019
İmsak
03:45
Sabah
05:23
Öğle
12:40
İkindi
16:28
Akşam
19:45
Yatsı
21:15
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
35
0
2
5
10
17
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Trabzonspor
29
0
4
5
8
17
5
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
5
6
6
17
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
13
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
14
Alanyaspor
18
0
9
3
5
17
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı