Bugün - 23 Şubat 2018 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.besniyenibakis.com Logo
-
Adıyaman 15°°C
Haber Detayları

Yazar’dan Ücretli Öğretmenlik Açıklaması

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak ücretli öğretmenler hakkında açıklamalarda bulundu.

Eğitim Haberi - 25 Ağustos 2017 Cuma - 16:10
İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak ücretli öğretmenler hakkında açıklamalarda bulundu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Ücretli öğretmenlerin seçiminde KPSS Puan üstünlüğü, alan yeterliliği ve sertifika gibi şartların aranacağını söyleyen Neşet Yazar, ücretli öğretmenlik başvuru formuna ulaşmak isteyenlerin besni.meb.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerini bildirdi.

Yazar ayrıca başvuru yapanların formu doldurduktan sonra istenilen belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları birimine elden teslim edilmesi gerektiğini ifade etti.

Son Başvuru tarihinin 8 Eylül tarihine kadar olduğunu hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yazar;” Başvuru yapacak arkadaşlarımızın bu tarihe kadar muhakkak başvuru yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde bu tarihten sonra başvuru alınmayacağı için bu yıl için ücretli öğretmenlik yapacaklardır” dedi.

Öğretmen görevlendirmede esas alınacak kriterler hakkında da bilgi veren Yazar; “Öncelikli olarak (KPSS puanına sahip) Yüksek Öğretim Kurumlarının öğretmenliğe kaynak teşkil eden lisans düzeyindeki programlarından mezun olanlar değerlendirilir. Bu şekilde ihtiyacın karşılanamadığı durumlarda Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenecek kriter ve öncelik sırasına göre diğer yüksek öğretim kurumu mezunları da Ücretli Öğretmen olarak çalışabilmektedir.

İlk olarak aşağıdaki eğitim durumlarına göre KPSS Puanı dikkate alınarak görevlendirmeler yapılır (KPSSP121 KPSSP10 puan türünde alınan puanlar). Daha sonra yine aşağıda belirtilen eğitim durumları göz önüne alınarak KPSS puanı olmayanlar ve en son olarak ta Emekli Öğretmenler değerlendirmeye alınır. Görevlendirmelerde Eğitim Fakültesi mezunları her zaman önceliklidir. Yeterli sayıda Eğitim Fakültesi mezunu başvurusu olmaması durumunda ise Pedagojik Formasyon ve Tezsiz Yüksek Lisansı olanlar önceliklidir” diye konuştu.

Ücretli öğretmenliklerde öncelik sırası ise şu şekilde;

Sınıf Öğretmenliği için öncelik sırası:

Eğitim Fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları, Eğitim Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar, Fen Edebiyat Fakülteleri mezunları içerisinden Pedagojik Formasyon ve Tezsiz Yüksek Lisansı olanlar.

Branş Öğretmenlikleri için öncelik sırası:

Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar, Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından tezsiz yüksek lisansı olanlar, Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunları

Fen Edebiyat Fakültesinin diğer alanlardan mezun olanlar, İlköğretim bölümlerinde ihtiyaç için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ile Meslek Dersleri alanlarında lisans mezunu, Ortaöğretim bölümlerinde Meslek Dersleri alanları,Arapça öğretmenleri ve  yetersiz olduğu durumlarda ön lisans mezunu adaylara görev verilebilir.

Okul Öncesi öğretmenliği için öncelik sırası: 

Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar

Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarih ve 80 sayılı kararına göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, ataması yapılamamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre,

Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarih ve 80 sayılı kararına göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunları dahil) ataması yapılamamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre),

Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları,

Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü ön lisans mezunları,Meslek Yüksek okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksek okulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı ön lisans mezunları,

Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler,

Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda Lisans ön lisans mezunu  olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısında belirtilen şartları taşıyanlar,

Halen ilköğretim okullarında görevli norm kadro fazlası sınıf öğretmenleri ile sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar,

İngilizce branşında öğretmen görevlendirilmesinde, Eğitim Fakültelerinin İngilizce öğretmenliği bölümü mezunları, Fen Edebiyat Fakültesi, İnsani ve Sosyal bilimler fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunlarından Pedagojik Formasyon ve Tezsiz Yüksek Lisansı olanlar, Fen Edebiyat Fakültesi, İnsani ve Sosyal bilimler fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunları, Diğer Yabancı Dil Mezunlarından (İngilizce Eğitimini Transkript ile belgeleyecektir.) Pedagojik Formasyon ve Tezsiz Yüksek Lisansı olanlar, Diğer Yabancı Dil Mezunları (İngilizce Eğitimini Transkript ile belgeleyecektir.) Üniversitelerin Hazırlık bölümünde İngilizce eğitim alan ve bunları belgelendirenler, İngilizce Sertifikasına sahip Lisans mezunlarından sertifika saati yüksekliğine bakılmak şartıyla, Müdürlüğümüz tarafından yapılacak inceleme değerlendirme neticesinde görevlendirilecektir.

Uzak mesafede bulunan köylerde bulunan ve kimsenin gitmek istemediği okullarımıza talep olmadığı takdirde yakın mesafede bulunan ikamet eden kişilerde görevlendirilecek olup puan şartı aranmayacaktır.

 

 
Anahtar Kelimeler:İlçe, Milli, Eğitim, Müdürü, Neşet, Yazar, 20172018, Eğitim, Öğretim, yılında, İ,
Kaynak / Editör: Besni Yenibakış Gazetesi Okunma Sayısı: 605
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Eğitim Haberleri
Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Öğrenci Alımı için Gün Sayıyor
Sosyal Etkinlik Karneleri Geliyor
25 Okulun TUBİTAK Projeleri Kabul Edildi

25 Okulun TUBİTAK Projeleri Kabul Edildi
Besni İlkokuluna Eğitim Gönüllülerinden Destek
Ustalarla Öğrenciler Bir Araya Geldi
Öğrencilere Terörle Mücadele Semineri Verildi
Öğrencilere Giyim Yardımı Yapıldı
Diğer Başlıklar

Besni’de Mehmetçiğe Sevgi Seli
Arabasını Yaktı ve Evinin Kapısını Yaktırdı ve Kapısını Kurşunlattı
Besni’de Okuma-Yazma Seferberliği
Besni’de Silahlı Tehdit İddiası
Vatan Sana Minnettar
Vali Kalkancı’dan Afrin ve Hakkâri Gazilerine Ziyaret
Mimarlık Fakültesine Dekan Atandı
İYİ Parti Besni İlçe Kongresi Yapıldı
Şehit Şahin'inAnnesine Ziyaret
Besnili Uzman Çavuş Afrin’de Yaralandı
Besni Yenibakış Gazetesi
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel314 Kişi (% 56 )
  
İdare Eder26 Kişi (% 5 )
  
Biraz Kötü218 Kişi (% 39 )

Toplam 558 Kişi

Hava Durumu ( Adıyaman )
Bugün
4°°C - 15°°C
Cumartesi
5°°C - 15°°C
Pazar
6°°C - 12°°C
Pazartesi
7°°C - 12°°C
Namaz Vakitleri ( Adıyaman )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:3807:0012:4715:5118:2219:38

23 Şubat 2018 Cuma
Röportajlar
Mercimekte 3 Bin Ton Rekolte Bekliyoruz
Türkiye'deki mercimeğin yüzde 25'inin üretildiği Adıyaman'da çiftçiler, yağışlar sayesinde bereketli bir sezon geçiriyor. H...
»
»
»
Tarihte Bugün
632 - Peygamberimiz (s.a.v.)'in Veda Hutbesi'ni iradı.
1918 - Ardahan'ın kurtuluşu.
2006 - Fırtına
Kim Kimdir
Günün Sözü
Yaptığını öven, yaptığını yıkar.
(Shakespeare)
Arşiv Arama
Modül 1

Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,22ms